На храм до «Лісової церкви»

Нещодавно храмове свято відзначала громада храму Винесення Чесних Древ Хреста Господнього, що знаходиться в Боярці. «Лісова церква» — так з любов’ю називають цю святиню жителі та гості міста — радо зустрічала численних парафіян з букетиками квітів та маківками у руках, котрі прибули, щоб разом розділити молитовну радість від спілкування з Богом. Завітав на храмове свято і відомий на Київщині меценат, депутат Київської обласної ради Юрій Цікаленко – у подарунок господарям до святкового столу він привіз різноманітні фрукти і плоди.

2

Святкова Літургія того дня була, здається, особливо піднесеною. Разом з хористами, ніби співали янголи, а в повітрі розливалися пахощі васильків та польових квітів. Духмяний мед золотився у скляних банках, тремтіли живі вогники свічок. Навіть негода – зранку не вщухав дощик – не могла завадити святковому дійству.

Службу очолив настоятель храму протоієрей Андрій Бондарук. Йому співслужили отець Костянтин Дворовий та протодиякон Віктор Лозіцький. Незабаром до них приєдналися й інші священики з сусідніх парафій.

Хресний хід навколо храму та освячення меду і квітів наповнили серця присутніх світлою радістю. Крапельки святої води змішувалися з дощиком – Божою росою, падали на усміхнені обличчя дітей і дорослих, зволожували квіти.

Слова настоятеля отця Андрія, які він виголошував після освячення, проникали в саме серце: «Хрестом Господнім спасаємося ми у всіх обставинах нашого життя. Зображення Хреста Господнього ми носимо не лише на грудях у вигляді натільного хрестика. Цей хрест викарбовано у наших серцях як наймогутніший захист, подаваний людям самим Господом нашим Ісусом Хрестом…»

Отець Андрій щиро привітав церковну громаду з храмовим святом і представив усім дорогого гостя – Юрія Цікаленка, знаного мецената і благодійника.

«Юрія Володимировича нині часто порівнюють зі Святим Миколаєм, котрий послужив для багатьох людей взірцем безкорисливого служіння Богу та людям. Адже він з великим старанням та щедрістю служить справі відродження віри християнської та храмів православних, відбудовує, реставрує старі та будує нові церкви, опікується духовним зростанням нашого народу. І ми молитимемо Бога про те, щоб він дарував многая літа нашому гостю і благословив його на шляху цього благородного служіння», — наголосив отець Андрій.

Користуючись нагодою, чимало присутніх звернулися до Юрія Цікаленка, як до депутата Київської облради, з проханням про допомогу, зокрема, директор Боярської ЗОШ №1 Катерина Мелашенко та жителька села Забір’я Наталія Зайнетдинова. Юрій Цікаленко вислухав звернення та пообіцяв допомогти. І своє слово, як завжди, виконав. …Завершилася служба Божа, як водиться, частуванням усіх парафіян. І їли освячений мед, пригощалися смачними стравами та свіжими фруктами. І дякували усім, хто долучився до організації гостини, і, зокрема, Юрію Цікаленку.

 

Олексій ОХРІМЕНКО

24 серпня 2012 року «Правда України»