Надано допомогу для старту нового проекту «Спадкоємці Перемоги»

Нещодавно Київська обласна організація ветеранів Афганістану та воїнів — інтернаціоналістів отримала подарунок від депутата Київської обласної ради та відомого мецената Юрія Цікаленка — акустичну систему з мікрофоном та мультимедійний проектор з екраном. Саме цього обладнання бракувало організації для старту нового проекту в рамках вже відомої програми «Спадкоємці Перемоги». Тож вже зовсім скоро діти Київщини зможуть пройти героїчними шляхами переможців Великої Вітчизняної війни, ближче познайомитися зі сторінками буремної історії рідного краю та людьми, котрі на своїх плечах винесли увесь тягар воєнного лихоліття. Саме з цією метою свого часу було започатковано проект «Спадкоємці Перемоги», який на теренах області впроваджує Київська обласна організація ветеранів Афганістану та воїнів ‑ інтернаціоналістів.

— Історико ‑ патріотичне виховання наших дітей та соціальна підтримка воїнів ‑ інтернаціоналістів – такі основні наші завдання, — розповідає голова організації Іван Коваль. – Втім, виховна робота, на мою думку, має виняткове значення. Адже Велика Перемога, яка дісталася нам у спадок від старшого покоління, не має ціни. Та, на превеликий жаль, діти і молодь все менше і менше знають про Велику Вітчизняну війну, не кажучи вже про війну в Афганістані.

111

Як розповів Іван Коваль, організатори проклали кілька туристичних маршрутів по місцях, що пов’язані зі славним історичним минулим Київщини. Зокрема від Ржищева до села Балико ‑ Щучинка, де знаходився Букринський плацдарм. Саме цим маршрутом найближчим часом пройдуть діти з усіх районів області.

— Ми плануємо, що одними з перших до проекту долучаться вихованці дитячих будинків Київської області та діти з мало захищених категорій, — продовжує Іван Іванович. – Тому щиро радіємо, що маємо підтримку з боку і влади, і як бачите, меценатів.

Про Юрія Цікаленка голова організації ветеранів Афганістану відгукується дуже тепло. — Я познайомився з Юрієм Володимировичем не так давно. Розповів йому про необхідність придбання апаратури для організації змістовного дозвілля наших дітей під час проходження по маршруту. Юрій Цікаленко відгукнувся дуже швидко.

До речі, Юрій Володимирович вважає, що така співпраця органів влади та меценатів може і повинна приносити значну користь суспільству. Адже, що стосується проекту «Спадкоємці Перемоги», організаційну частину роботи, забезпечення харчуванням, ночівлею та спеціальним туристичним спорядженням бере на себе управління культури і туризму облдержадміністрації. Про технічні засоби подбав Юрій Цікаленко. А в результаті сотні дітей отримають змогу пройти по маршруту високої мужності, справжнього патріотизму та сили духу. Адже Букринський плацдарм – місце героїзму тисяч радянських воїнів, які внесли свій вклад у звільнення від фашистських загарбників столиці України в далекому 1943 році.

— Я дуже хочу, щоб маленькі мешканці нашого району змогли скористатися такою нагодою – зробити піший перехід, випробувати себе на повітряній переправі, скуштувати похідної каші, відвідати музеї, храми, долучитися до надбань українського духу, — говорить депутат Київської обласної ради Юрій Цікаленко. – Мені було дуже приємно отримати можливість допомогти воїнам ‑ афганцям у реалізації цього проекту. Але на цьому я не буду зупинятися. Оскільки маю намір долучитися і до організації турів для дітей з Києво ‑ Святошинського, Обухівського та інших районів Київщини.

Тож маю для себе за честь підтримувати такі ініціативи, — наголосив Юрій Цікаленко. Зустріч воїна ‑ інтернаціоналіста і депутата облради була теплою та відкритою. — Ви робите дуже потрібну справу, — звернувся Юрій Володимирович до голови обласної організації ветеранів Афганістану та воїнів ‑ інтернаціоналістів. І я готовий всіляко підтримувати ваші починання, — пообіцяв Юрій Цікаленко. А всі знають, що ця людина вміє тримати слово. Для довідки: Київська обласна організація ветеранів Афганістану та воїнів ‑інтернаціоналістів об’єднує 5287 членів, котрі входять до 33 районних та міських організацій. Всього на Київщині живе близько 12 тисяч воїнів ‑ інтернаціоналістів. За час війни в Афганістані загинуло 135 жителів Київської області, 1200 – отримали поранення різної складності. 810 колишніх воїнів ‑ афганців померли. За 20 років лише при нинішній владі трьом воїнам ‑ інтернаціоналістам було видано автомобілі. Організація опікується соціальним захистом своїх членів та виконує значну роботу з патріотичного виховання молоді та юнацтва. «Ми хочемо, щоб пам’ять про нас не щезла, щоб підростаючі покоління шанували людей, для яких воїнський обов’язок та героїзм – не порожні слова, а цінності, оплачені людськими життями, — говорить Іван Коваль. – І ми щиро дякуємо усім, хто допомагає нам».

Тетяна Зубкова

24 серпня 2012 року «Правда України»