У Нових Петрівцях вшанували Солдатів Перемоги

У Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році», що на Вишгородщині, 8 травня для урочистого святкування Великої Перемоги зібралися ветерани, що проживають на Київщині. Щасливі діти, які живуть під мирним небом з квітами зустрічали учасників війни, на грудях у яких виблискували нагороди, здобуті в боях Великої Вітчизняної війни. Під звуки військових мелодій сивочолі ветерани згадували тяжкі роки кривавих боїв, воєнні дороги, якими їм довелося пройти до Великої Перемоги.

Розпочалися урочистості з відкриття скульптури «Символ Миру». ЇЇ створення покликано сприяти не лише розвитку спільної європейської свідомості та культури, а й соціальному, культурному та економічному розвитку регіонів, у яких проходитиме Європейська вулиця Миру. Долучилися до цього інтернаціонального проекту й Україна, Київщина, а саме Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році».

DSCF6702

DSCF6739

DSCF6750

У каплиці Георгія Побідоносця, збудованій за значної підтримки нашого земляка, знаного благодійника, заслуженого тренера України — Юрія Цікаленка, відбулася панахида, де присутні помолилися за упокій воїнів, полеглих під час Великої Вітчизняної війни, а також ветеранів, які не дожили до

67-ої річниці Великої Перемоги. До речі, Юрій Цікаленко разом зі своїм вихованцем, чемпіоном Європи з греко-римської боротьби Василем Рачибою, котрий за прикладом свого наставника долучився до будівництва храму, також взяли участь в урочистостях. А після завершення панахиди почули слова щирої вдячності від ветеранів та парафіян храму за його будівництво.

Так, настоятель храму, ієрей Миколай Образ щиро подякував меценату за будівництво каплиці.

— Тут щонеділі відбувається Служба Божа, — розповідає отець Миколай. — Храм вже має своїх постійних парафіян.

— Але сьогодні тут відбулася особлива служба — ми пом’янули усіх загиблих воїнів та ветеранів, котрі не дожили до цього дня, — додає благочинний Вишгородського округу протоієрей Димитрій. — Ми повинні навчати підростаюче покоління на прикладі цих людей, які поклали душу свою за те, щоб інші могли жити. На честь такого подвигу дійсно було варто збудувати храм. Та ще й виховати нові покоління, щоб вони завжди пам’ятали про подвиг своїх дідів та прадідів. Тому я вважаю, що Юрій Володимирович зробив дуже добру справу. Він міг би вкласти ці кошти у бізнес, але витратив на будівництво храму, куди люди все одно прийдуть, свічечку поставлять, помоляться за рідних, близьких та за себе. І завдяки цьому у них щось добре в душах засвітиться, — вважає благочинний отець Димитрій.

Віряни цього храму вже виношують мрію про розширення приміщення, адже великій кількості людей тут тіснувато. Втім, у капличці Святого Георгія Побідоносця вже відбуваються різноманітні треби: причастя, хрестини і навіть вінчання.

Під час перебування в Нових Петрівцях, Юрій Цікаленко шанобливо поклав квіти до щойно відкритого пам’ятника «Символ Миру».

— Ми довіку маємо дякувати нашим дідам та прадідам за цю перемогу, — наголосив Юрій Цікаленко. — А те, що я роблю — лише данина вдячності та глибокої поваги до цих великих людей.