Кубок Перемоги-допомога надійшла вчасно

9 травня за підтримки благодійника, заслужений тренер України Юрія Цікаленка у селищі Коцюбинському відбувся традиційний — вже четвертий турнір з дзюдо, який носить символічну назву «Кубок Перемоги».

Ідейний натхненник його проведення — тренер з дзюдо, майстер спорту Павло Шевченко, котрий вже п’ятий рік займається з юними жителями селища і розвиває цей напрямок спорту в Коцюбинському.

— Фундатором проведення нашого турніру ще наприкінці 70-х років був мій наставник — заслужений тренер України Віктор Ткаченко, — розповідає керівник секції дзюдо Павло Шевченко. — У 2008 році ми вирішили відродити турнір. Саме тоді він відбувся вперше після довгої перерви. Нам, як організаторам, дуже приємно, що за час проведення турніру його популярність значно зросла. Так, в перший раз у змаганнях взяло участь 70 юних спортсменів. Цього ж року приїхало 160 дітей.

IMG_2669

IMG_2695

IMG_2707

IMG_2710

IMG_2713

До речі, за словами тренера, розвивати дзюдо в регіоні було непросто. Але завжди знаходилися і люди небайдужі до розвитку спорту. Так, з легкої руки Михайла Готляна та інших благодійників, юні спортсмени отримали для тренувань татамі. Секція тривалий час не мала постійної тренувальної бази. Тепер нарешті діти отримали змогу займатися в невеликому залі, переобладнаному з гардеробної. Секцію нині відвідує близько 60 дітей від 5 до 17 років. Вихованці Павла Шевченка наполегливо шліфують свої навички і здобувають заслужені перемоги на численних змаганнях.

Втім цьогорічні змагання могли зірватися, якби не вчасна допомога спонсорів. Дуже приємно що своєчасну підтримку — забезпечення призами переможців турніру цього року надав саме наш земляк – заслужений тренер України, Юрій Цікаленко.

— З Юрієм Володимировичем ми познайомилися 5 травня у Вишневому, під час турніру з дзюдо, — говорить Катерина Ющенко-Корбут, мама одного з вихованців тренера Павла Шевченка. — Річ у тому, що до турніру ми готувалися заздалегідь. Тому зверталися до одного народного депутата України з проханням підтримати проведення турніру. Та на жаль, далі обіцянок справа не пішла. Допоміг випадок: під час змагань у Вишневому ми звернулися до Юрія Цікаленка. Відверто кажучи, навіть не очікували такої щирої реакції та людського розуміння. Бо нині дуже мало людей, котрі безкорисливо допомагають нашим дітям. Для нас повною несподіванкою стало і те, що Юрій Володимирович подбав крім призів і про забезпечення усіх учасників змагань харчуванням. Це була його ініціатива. Адже він як спортсмен добре знає, що зазвичай діти самі мають подбати про себе. Тому я від імені усіх батьків хочу висловити щиру подяку Юрію Володимировичу за допомогу, — наголосила пані Катерина.

…Того дня вихованці Павла Шевченка показали найкращий результат серед команд — вибороли І місце. Порадували діти батьків та тренера і чималою кількістю медалей. Та найкращим подарунком для усіх учасників змагань стала прекрасна організація турніру — подарунки для переможців та іменинників — були й такі учасники, котрі святкували свій день народження саме 9 травня. Призи з рук заслуженого тренера України та людини слова стали приємним завершенням турніру на Кубок Перемоги.

 

 

31 травня 2012 року «Вибір»