Коли сходить «Вранішня зірка»…

19 травня в Києво-Святошинському центрі творчості молоді «Оберіг», що в Боярці, за підтримки благодійника Юрія Цікаленка відбувся творчий вечір — концерт гурту «ТріоРіо». Родзинкою вечора стала презентація нового диску гурту «Вранішня зірка».

А першими акордами вечора стали гімн ЦТМ «Оберіг» у виконанні вихованок студії естрадно-народного співу «Перлина» та привітання директора центру Надії Скакодуб.

DSC_0001

Як з’ясувалося, презентація дебютного альбому саме в «Оберезі» — не випадковість. Адже тут впродовж тривалого часу учасниці гурту проводять свої репетиції, тут його і було записано, а першою піснею стала композиція «Купальські зорі», з якої власне й почалася презентація.

Здається, саме доля вела цих чарівних жінок від їхнього першого знайомства до цього першого тріумфу. Ось лише декілька віх їхньої вже спільної біографії — літопису життя «ТріоРіо».

Рік народження: 2009, саме на Різдво.

Хрещений батько: Олександр Андрійович Пінчук. Саме він, вражений почутими після присвоєння Тетяні Володай звання лауреата премії ім. В. Самійленка піснями, зголосився надати фінансову допомогу для запису першого диску.

Склад групи. Питання найскладніше. Тому що повна назва гурту — «ТріоРіо +». Що ж то за такий загадковий «+»? Це — художній керівник і найпринциповіший критик, провідний концертмейстер Київського національного університету культури і мистецтв Майя Іваненко, яка й навчила «Тріо» працювати як єдиний організм, відчувати одна одну. Це — Олександр Каптюров: прекрасний музикант та аранжувальник, який зробив все можливе, щоб до альбому увійшли різнопланові пісні. Це велика група найближчих людей, кожний з яких має своє «звання». Наприклад, «ТріоРіо-мама», «ТріоРіо-син», «ТріоРіо-кум»… і навіть «ТріоРіо-Муза» та «ТріоРіо-друзі»! Практично з усіма ними присутні могли познайомитися з шестисерійного слайд-фільму, створеного 13-річною Аллою Щербак, який став ще однією окрасою вечора.

А «Тріо» — то саме серце цієї великої й дружної творчої родини.

Це — Тетяна Володай: поетеса, член Спілки письменників України, авторка п’яти книжок і багатьох пісень, за освітою — педагог і регент церковного хору, за фахом — журналіст… Це — Людмила Яковенко: турист-любитель «широко профілю», майстер гри на гітарі й володарка голосу надзвичайної сили і краси, який дістався від співучої родини, зокрема — від батька-музиканта, який грав на всіх духових інструментах… Це — Оксана Нурищенко: випускниця студії при хорі ім. Г. Верьовки та Київського національного університету культури і мистецтв, керівник студії естрадно-народного співу «Перлина», яка виховала й виховує нині ціле сузір’я співочих «зірочок»: Ольгу Шаніс, Таню Сарапіну, Настю Скляренко, Аліну Солоненко, Катю Ковригу, Сашу Савчук, Катю Фаюру…

Бринить, дзвенить, кружляє пісня, линучи з самих глибин творчих сердець й не залишаючи нікого байдужими.

До альбому «Вранішня зірка» увійшло 10 пісень. До 9 з них слова й музику написала Тетяна Володай, а одна пісня написана у співавторстві Тетяни Володай (слова) та Оксани Нурищенко (музика). По закінченню вечора всі бажаючі змогли отримати в подарунок на згадку щойно презентований диск. Про це подбав ще один меценат і друг гурту «ТріоРіо» — заслужений тренер України Юрій Цікаленко. Він взяв на себе і клопіт про організацію другої частини заходу — святкового фуршету. До речі, це вже вдруге Юрій Володимирович допомагає Тетяні Володай у реалізації творчих задумів — минулого року саме за його спонсорської підтримки побачила світ п’ята збірка поетеси «Творці райдуг. Дума про Торчеськ».

Втім, як то зазвичай буває, одними лишень «іменинницями» справа не обійшлася. Тому що виходили на сцену розчулені друзі й близькі, щоб щирим словом привітати «ТріоРіо» з підкоренням ним чергової вершини своєї спільної творчої біографії, ширилося на сцені справжнє море живих квітів — скромний дар таланту, знову звучала пісня, й на легких крилах її мелодій линули душі до сяйливих вершин блаженства й тихої радості.

Не обійшлося і без жартів та приємних несподіванок. Адже вечір відбувся 19 травня, у День піонерії. Тому й вийшов на сцену піонерський загін у складі колег по цеху — журналістів, поетів та просто творчих людей — і … прийняв у піонери все «ТріоРіо» на чолі з +.

Звучали щирі слова привітань від гостей — членів Національної спілки письменників України Володимира Бубиря та Надії Кир’ян, вручалися квіти від голови Київської обласної організації Національної спілки письменників України Анатолія Гая, депутата Київської обласної ради Юрія Цікаленка та багатьох інших учасників концерту.

…Заключна пісня вечора — «Замыкая круг». Дійсно, з виходом цього альбому логічно замкнулося своєрідне трирічне (саме стільки тривала робота над диском!) коло пошуку, написання нових пісень, спроб і помилок, кропіткої праці. Це коло замкнулося, щоб перетворитися на широку орбіту, яка об’єднала нових і перевірених часом друзів, підтримку, допомогу, спільні радощі і навіть щось містично-незбагненне, чого не висловити словами, але без чого просто неможливе щастя. А в центрі тієї орбіти — яскрава зоря «ТріоРіо», на яку вже чекають нові галактики майбутніх злетів й визнання.

 

Радислав КОКОДЗЕЙ,

31 травня 2012 року «Вибір»