Храм на честь Святого Георгія Побідоносця

У селі Нові Петрівці Вишгородського району на території Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» менше двох років тому було освячено та урочисто відкрито каплицю Святого Георгія Побідоносця, збудовану на честь 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Її поява стала можливою завдяки меценату, депутату Київської обласної ради Юрію Цікаленку, який дав власні кошти на спорудження храму.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Директор музею, на території якого звели каплицю, Іван Вікован, ідею спорудження каплички плекав з 1996 року. Ще 13 січня 1997 року Блаженнійший Митрополит Володимир дав благословення на будівництво каплички на території музею. Та лише в травні 2010 року завдяки підтримці мецената Юрія Цікаленко справу вдалося звершити. 20 травня Митрополит Володимир освятив місце під майбутній храм-каплицю. А її зведення відбулось в ознаменування 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Зараз тут відбуваються служби Божі не лише у свята, а й щонеділі.

За словами Віталія Лукашука, який займався будівництвом храму, подібна церква є в місті Алушта. Але вишгородський архітектор Василь Климко вніс певні зміни, зокрема карбовані зображення з обох боків церкви, які прикрасили споруду. До речі, тут вперше були використані такі конструкції, як монолітний купол.

За словами будівельників, чимало хто допомагав під час зведення храму. Зокрема учень Юрія Цікаленка чемпіон світу, володар кубка та призер Європи з греко-римської боротьби Василь Рачиба дуже допоміг коштами та організаційно під час покриття золотом готової маківки.

«Під час Великої Вітчизняної війни тут загинула не одна сотня тисяч людей — визволителів міста Києва від фашистських загарбників. Тепер на цьому місці стоїть храм Святого Георгія Побідоносця, який служить людям. Свій внесок у його спорудження зробило багато людей, та особливих слів подяки заслуговує меценат і благодійник Юрій Цікаленко, який дав власні кошти на зведення каплички», — зазначив директор музею Іван Вікован.

Тож сяє золотом хреста та дивиться в небо храм, споглядаючи на який сповнюєшся теплом і миром…

 

12 квітня 2012 року «Вибір» № 1(14)