Капличка,яка оберігає подорожуючих та мандрівників

Не даремно капличку, що знаходиться на трасі Київ-Луганськ, на межі Києво-Святошинського та Обухівського районів, називають маячком віри православної. Адже вона оберігає подорожуючих від лиха.

— На цій трасі раніше дуже часто траплялися аварії, в яких гинули люди, — розповідає настоятель Свято-Михайлівського храму села Підгірці архімандрит Серафим. — Але після освячення цього місця та появи каплички, кількість ДТП значно зменшилася. Взагалі в цій капличці подорожуючі можуть зупинитися і помолитися Богу при потребі, отримати Боже благословення на подальшу дорогу. Тож я щиро вдячний Юрію Цікаленку, за ініціативи та фінансової підтримки якого у 2009 році було збудовано цю капличку.

kapl_podg_filtered

За словами отця Серафима, який вже 20 років служить у Свято-Михайлівському храмі села Підгірці, капличка знаходиться на балансі його парафії. На прохання місцевих жителів, тут періодично відбуваються різні треби: відбувають молебні, читаються акафісти тощо. Сама ж Свято-Михайлівська церква була збудована ще у 1742 році, тож цієї осені вона відзначатиме своє 270-річчя.

Ще не так давно дерев’яна споруда храму потребувала термінового ремонту. Та саме завдяки турботі Юрія Володимировича церква нині стоїть міцним оплотом православ’я на обухівській землі. Як і капличка на честь Святителя Миколая, покровителя подорожуючих та мандрівників.

 

12 квітня 2012 року «Вибір» № 1(14)