«Знамення» на Нивках стане початком будівництва великого храму та просвітницького комплексу

За рекордні строки — впродовж сорока днів — на місці зруйнованої у 1943 році церкви з’явився новий храм. І що символічно, його відкрили для богослужінь декілька років тому 9 травня, ніби на знак перемоги світлих сил над темними.

Сяють теплом живого дерева стіни церкви, складені з товстих колод. Незвичайна архітектура цієї споруди викликає у кожного відвідувача непідробний інтерес.

— Сама Богородиця керувала спорудженням цього храму, — розповідає його настоятель отець Олександр Акулов. — Ще в ХІХ столітті тут був скит Іонинського монастиря. Тож місце мало певну духовну історію і пам’ять. Тому було вирішено збудувати новий храм на честь Ікони Божої Матері «Знамення» саме тут.

DSC0131

За словами отця Олександра, церква відбудована поруч із тим місцем, де історично знаходилася, — недалеко від станції метро «Берестейська». Поруч — Університет «Крок» і парк «Нивки». Ця невеличка церква символізує початок будівництва великого храму та просвітницького комплексу.

— Цей проект склався якось сам собою, — продовжує отець-настоятель, — але ми практично вгадали, як виглядав храм до зруйнування. Навіть в цьому відчувається промисел Божий. У храмі є Знаменська ікона, написана нашими іконописцями. До речі, буквально через кілька днів після відкриття храму в Україну з Мюнхена привезли чудотворну ікону «Знамення», від якої зцілився сам Серафим Саровський. Цей образ перебував в Україні впродовж місяця і певний час знаходився в нашому храмі. Тому ось ця ікона освячена біля тієї, чудотворної, — розповідає отець Олександр.

За словами настоятеля, будівництво цього храму від початку до кінця супроводжувалося знаменнями. Приміром, отець Олександр Акулов вважає, що сама Богородиця обрала будівничого для цього храму.

— Якби не Юрій Цікаленко, — продовжує настоятель, — храму просто не було б. Він на наше прохання про допомогу відгукнувся моментально. Я сказав йому, що потрібно розпочати будівництво і він одразу погодився, — так характеризує настоятель будівничого церкви на честь Ікони Божої Матері «Знамення» Юрія Цікаленка, відомого в Київській області мецената.

— З отцем Олександром я познайомився у скиті Спасо-Преображенського монастиря в селі Нещирів Обухівського району, — коментує свою участь в реалізації проекту Юрій Володимирович. — Коли мені запропонували взяти участь у будівництві, я погодився і розпочалася наша співпраця. Так вже вийшло, що мною зроблено значну частину робіт, — констатує Юрій Цікаленко.

Нині церкву охоче відвідують жителі сусідніх мікрорайонів — це єдиний в окрузі храм, тому під час служби тут збирається чимало парафіян. Тож тепер, завдяки меценатській діяльності Юрія Цікаленка та подвижницькій праці отця Олександра, і ці люди мають змогу долучитися до слова Божого та мають місце, щоб очистити та заспокоїти від суєти світу власні душі.

 

12 квітня 2012 року «Вибір» № 1(14)