Подарунок свята

Ось завершується Великий піст, який допоміг добрим християнам очистити душі й серця та підготуватися до радісної зустрічі Великодня. Зберегти добрий настрій впродовж усього посту допоміг своїм землякам меценат і відомий благодійник Юрій Цікаленко.

Весело та смачно проводжали Масляну цього року жителі району та Ірпінського регіону. Святкування охопило 5 населених пунктів: окрім Боярки та Вишневого захопило ще й Ірпінь, Коцюбинське та Гостомель. Та скрізь на радість людям лунали веселі народні пісні та добре смакували млинці із різноманітною начинкою.

Ірпінь. Усміхнені та просвітлені люди виходять із Свято-Троїцькомого храму і їх зустрічає спів учасниць фольклорно-етнографічного гурту «Борщагівочка». А з палатки доносяться пахощі млинців: з грибами, сиром, зі згущеним молоком. Та ще й гарячий чай до млинців подають.

32

— А скільки коштують млинці, — цікавляться охочі скуштувати добру страву.

— Та ні скільки. Куштуйте. Смакуйте та радійте, Масляну проводжаючи, — припрошують парафіян храму до гостини організатори святкування.

Коцюбинське. Свято-Георгієвська церква, дерев’яна красуня, що стоїть в оточенні високих дерев, радо дослухається до веселих пісень. Це громада церкви під керівництвом настоятеля отця Сергія весело проводжає Масляну. Учасниці колективу «Вишневий дзвін» у квітчастих хустках співають народні пісні, а місцеві жителі підспівують та ще й пританцьовують. «Ми оголосили людям, що після служби на них чекає подарунок від нашого депутата та благочинного — святкове пригощання, — говорить протоієрей отець Сергій. — І як бачите, людям ця ідея припала до душі. Адже завтра починається Великий піст. Тож сьогодні, за традицією, люди веселяться і святкують. Ми дякуємо в своїх молитвах організаторам цього свята».

Гостомель. Біля Свято-Покровської церкви велелюдно. Господині пригощають людей млинцями. Ще й охочі поласувати з вулиці завертають до храму. І потрапляють у святкову атмосферу. Протоієрей Петро переказує щирі вітання організаторам Масляної і наставляє парафіян на початок великого посту.

Боярка. Свято-Покровський храм став осередком народних гулянь та веселощів. Щойно завершилася служба Божа, люди, помолившись під керівництвом настоятеля отця Миколая, приступили до святкової трапези, яку організували представники Юрія Цікаленка. Пані Тетяна майстерно смажить млинці, її помічники загортають в них смачну начинку. А дівчата з «Вишневого дзвону» ох і співають, аж танцювати хочеться.

Вишневе. Біля Свято-Вознесенського собору лунає дитячий сміх та весела музика. Тут також вирує Масляна, організована Юрієм Цікаленком та благочинним отцем Василієм Русінкою.

— Масляна — це свято, яке поєднує в собі давні народні традиції та глибокий духовний зміст, — коментує святкування благочинний Києво-Святошинського благочиння протоієрей Василій Русінка. — У нас в храмі стало доброю традицією пригощати людей в день віддання Масляної, тобто в її останній день. Тож я радію, що завдяки Юрію Цікаленку та місцевій владі ця добра благочестива традиція підтримується.

Дякую Юрію Володимировичу за це свято, яке об’єднує громаду. Дарує людям радість, невеличку часточку відчуття турботи про них, розуміння того, що ми одна Божа сім’я, що всі разом ми наближаємося до світлого Христового Воскресіння, до Пасхи Христової, — говорить отець Василій Русінка.

— Все вийшло так як я й хотів, — говорить організатор Масляної, благодійник Юрій Цікаленко. — Люди куштують млинці та усміхаються. Для мене Масляна — це свято радості. І я щасливий, що зміг поділитися цією радістю із земляками, що сьогодні в усьому районі лунали українські народні пісні і стояли накриті столи зі святковими наїдками.

 

12 квітня 2012 року «Вибір» № 1(14)