Відремонтовано Чабанівську школу мистецтв

Після піврічної перерви та завершення капітального ремонту приміщення, Чабанівська школа мистецтв знову приймає своїх вихованців. Це сталося завдяки фінансовій підтримці знаного місцевого мецената і добродійника Юрія Цікаленка.

За словами директора виконавця ремонтних робіт фірми «АСРЕМБУД» Олександра Артеменка, у школі мистецтв працівниками очолюваного ним підприємства замінено підлогу, лінолеум, вікна, двері, світильники.

— Наші викладачі та вихованці надзвичайно зворушені такою турботою з боку Юрія Цікаленка, — розповідає директор Чабанівської школи мистецтв Алла Мороз. — Мене вразила ця людина. Скажу по правді, я з ним особисто навіть не була знайома. Але це не завадило йому діяти за принципом: прийшов, побачив, допоміг. Адже одразу після звернення про допомогу вже наступного дня до нас прибули фахівці, щоб оцінити обсяг робіт. І як бачите, слова свого дотримали.

За словами Алли Броніславівни, школа до ремонту мала жалюгідний вигляд. Відкрита у 1982 році, після аварії у підвалі будинку саме під навчальним приміщенням, вона за останні три роки дуже занепала.

— Грибок та постійна підвищена вологість зробили свою справу. Стіни почорніли та посипалися. Про запах я вже мовчу. Труби зрештою селищна рада відремонтувала, а до школи, на превелику прикрість, руки у тодішнього селищного голови так і не дійшли. Нині ж ми відчуваємо велику підтримку з боку нового селищного голови, — продовжує Алла Мороз. — Батьки та діти дуже задоволені. А їх в школі навчається немало — 346. У нас працює 30 викладачів на п’яти відділах. Діти отримують музичну, художню, хореографічну та театральну підготовку. Є позитивні результати, приміром, щороку наші вихованці вступають до вищих навчальних закладів для продовження освіти саме в мистецькому напрямку, — з хвилюванням додає Алла Мороз.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Щоправда є ще одна проблема — старі та дуже зношені меблі. Але це вже має вирішувати селищна влада.

— Так, тут іще є над чим працювати, — не відмовляється селищний голова Анатолій Загорулько. — Адже ми не можемо в усьому покладатися лише на допомогу спонсорів. До речі, свій внесок у проведення капітального ремонту селищна рада таки зробила — профінансувала заміну вхідних дверей та вирішила проблему придбання меблів для санвузла — допоміг завод сантехнічних виробів «Мойдодир».

Та головне, що віднині діти Чабанів та Новосілок отримали змогу навчатися прекрасному в достойних умовах, адже складно робити це в обшарпаних стінах…

На знак глибокої вдячності за допомогу влаштували вихованці Чабанівської школи мистецтв святковий концерт для благодійника — Юрія Цікаленка та інших благодійників. Це сталося під час офіційного відкриття приміщення школи після ремонту. Привітати учнів та друзів закладу прибули поважні гості, зокрема, Чабанівський селищний голова Анатолій Загорулько та керівник районного відділу культури і туризму Дмитро Гончаренко.

Після завершення ремонту учні та вчителі з великою радістю взялися «обживати» приміщення школи мистецтв.

— А чи знаєте ви, дорогий Юрію Володимировичу, — звертається до добродійника директор закладу Алла Мороз, — що своєю допомогою ви ощасливили 346 дітей — вихованців школи, їхніх батьків та 30 педагогів нашої школи мистецтв. Всього близько тисячі осіб. І я від імені усіх них висловлюю вам глибоку вдячність.

Дмитро Гончаренко принагідно зауважив, що завдяки вчасно виконаному ремонту школа мистецтв дуже достойно виглядала під час атестації, яка нещодавно відбулася. І підкреслив, що нині непростий час в плані фінансування закладів культури. І допомога мецената справді дуже важлива та потрібна. А селищний голова Анатолій Загорулько, вручаючи подарунок — музичний центр — подякував за допомогу Юрію Цікаленку та пообіцяв і надалі підтримувати школу мистецтв.

Учні також не залишилися в боргу — велика колективна робота вихованців художнього відділу (керівник Наталія Фененко), які нині продовжують навчання у вищих навчальних закладах саме за мистецьким напрямком, була вручена нинішніми учнями школи Юрію Цікаленку.

Зворушений Юрій Володимирович залюбки дивився концерт, влаштований дітьми для нього.

— Я вважаю, що зробив добру і корисну справу, — зауважив по закінченню концерту Юрій Цікаленко.

І всі присутні погодилися з цими словами, адже інвестиції в майбутнє — в наших дітей — це найвдаліші інвестиції.

 

12 квітня 2012 року «Вибір» № 1(14)