Художня гімнастика-це так красиво!

Свято краси та здоров’я нещодавно відбулося у Вишневому. Тут пройшла ІІ Відкрита першість з художньої гімнастики «Імперія юних талантів» 2012 року. Турнір зібрав у великій залі Вишнівської ДЮСШ юних гімнасток з усієї України. На запрошення взяти участь у змаганнях відгукнулися представники 35 міст України і навіть спортсменки з Санкт-Петербургу та Воронежу, завдяки чому статус турніру автоматично піднявся зі всеукраїнського до міжнародного. За перемогу змагалися 42 команди. Тож на суддівську бригаду на чолі з майстром спорту Ольгою Бережною від самого початку турніру очікувало непросте випробування.

За словами організатора змагань заслуженим тренером України, мецената — Юрія Цікаленко, цей турнір вже вдруге збирає гімнасток зі всієї України.

00196623_n1

20875546

22583861

22583877

22584049

DSCF3619

— Перші змагання «Імперія юних талантів» торік відбулися в Києві, — розповідає Юрій Володимирович. — Тоді до нас приїхало 180 учасниць. Тому особливо тішуся, що ці змагання зібрали близько 500 гімнасток віком від 6 до 12 років. Переконаний, що таке зростання популярності змагань говорить про зусилля і влади, і ентузіастів щодо підвищення інтересу в суспільстві до спорту та здорового способу життя.

«Особисто я вважаю, що нині в Україні має працювати якомога більше спортивних секцій різних напрямків. Щоб у дітей була альтернатива. Адже наркоманія та алкоголізм стали справжньою проблемою для здорового майбутнього нації. Діти не знають чим себе зайняти та, власне, й умов для занять спортом чи творчістю не мають. До мене, як спортсмена, благодійника і людини, яка опікується розвитком спорту, вже зверталися мешканці району із проханням створити школу художньої гімнастики. Адже для хлопців ми вже відкрили у Круглику комплекс для занять боротьбою, боксом, шахами і настільним тенісом. Крім того, впродовж минулого року я надавав допомогу у здійсненні ремонту спортивних залів у Вишнівській ЗОШ №2, у Петропавлівсько-Борщагівській та Софіївсько-Борщагівській школах. Допомагав і Вишнівській ДЮСШ в облаштуванні залу для фехтування. Взяв на себе і ремонт Чабанівської школи мистецтв, адже розвиток творчих здібностей у дітей допомагає повніше розкрити їх потенціал. А художню гімнастику я вважаю одним із найкрасивіших видів спорту. До того ж нею займаються мої доньки. Тому вважаю розвиток спорту та створення умов для навчання дітей справою пріоритетною для себе»,- говорить заслужений тренер України Цикаленко Ю.В.

Головним спонсором турніру виступив — ресторан «Рестоград «Імперія» в особі дружини Юрія Цікаленка — Тамари Олійник.

До речі, турнір було дуже добре організовано. Господарі подбали про все: частину дітей оселили в комплексі в Круглику. А решту — у вишнівських готелях. Звісно, подбали організатори і про харчування, і про підготовку технічного боку змагань. Приміром, велика зала ДЮСШ, прикрашена яскравими банерами, на час змагань невпізнанно змінилася і перетворилася на оселю краси та грації. Освітлення, озвучення, організація порядку виступів та атмосфера змагань були на висоті. Тому лунали виключно схвальні відгуки про змагання як від їх учасниць, так і від їхніх батьків.

— Такі гарні й талановиті дівчатка не можуть виступати в непривабливих приміщеннях, — так прокоментувала організацію турніру його ідейна натхненниця Тамара Олійник. — Тому ми зробили все для того, щоб прикрасити це приміщення. Воно, до речі, значно краще за умовами, ніж те, яке ми використовували торік. А взагалі у нас в Україні бракує хороших залів для занять художньою гімнастикою та проведення турнірів такого високого рівня, — наголосила Тамара Олександрівна.

Головний суддя Ольга Бережна наголосила, що склад учасниць як торік, так і цього року дуже сильний. Це робить змагання цікавішими для глядачів та кориснішими для учасниць, адже допомагає дівчаткам самовдосконалюватися.

…Яскраве світло та літаючі блискітки наповнювали простір відчуттям щастя та ейфорії.

Дивитися на юних гімнасток було надзвичайно цікаво та приємно. Як вони готувалися до виступу, як вправно користувалися різноманітними предметами — все дивувало. Скакалка у вправних руках перетворювалася на дресировану змію, м’яч слухняно котився по спині та руках, завмираючи за бажанням гімнастки. Навіть обруч, відкотившись, повертався до рук своєї маленької повелительки. А довгі яскраві стрічки, за словами гімнасток, один із найскладніших предметів, у їхніх руках творили справжні дива.

До речі, наша маленька землячка, жителька Софіївської Борщагівки, десятирічна Аліна Гіоєва, вихованка школи «Спартак» і тренера Ольги Бережної у своїй віковій категорії (2002 р. н.) зайняла перше місце. Тож вітаємо її з цим успіхом. Порадували батьків і доньки Тамари Олійник і Юрія Цікаленка. Так, Ксенія Цікаленко (2004 р. н.) зайняла І місце, а Валерія (2006 р. н.) — ІІ місце.

Загалом враження від турніру у його глядачів залишилися незабутніми. Сподіваємося, що в наступних змаганнях наших землячок буде значно більше. Адже художня гімнастика — це так красиво!

 

12 квітня 2012 року «Вибір» № 1(14)