Прощання з масляною

Весело та смачно проводжали Масляну жителі району та Ірпінського регіону минулої неділі. Святкування охопило 5 населених пунктів: окрім Боярки та Вишневого Ірпінь, Коцюбинське та Гостомель. Та скрізь на радість людям лунали веселі народні пісні та добре смакували млинці із різноманітною начинкою.

11.00. Коцюбинське. Свято-Георгіївська церква, дерев’яна красуня, що стоїть в оточенні високих дерев, радо дослухається до веселих пісень. Це громада церкви під керівництвом настоятеля отця Сергія весело проводжає Масляну. Учасниці колективу «Вишневий дзвін» у квітчастих хустках співають народні пісні, а місцеві жителі підспівують та ще й пританцьовують. «Ми оголосили людям, що після служби на них чекає подарунок від нашого депутата та благочинного — святкове частування, — говорить протоієрей отець Сергій. — І як бачите, людям ця ідея припала до душі. Адже завтра починається Великий піст. Тож сьогодні, за традицією, люди веселяться і святкують. Ми дякуємо в своїх молитвах організаторам цього свята».

11.30. Гостомель. Біля Свято-Покровської церкви велелюдно. Господині пригощають людей млинцями. Ще й охочі поласувати з вулиці завертають до храму. І потрапляють у святкову атмосферу. Протоієрей Петро переказує щирі вітання організаторам Масляної і наставляє парафіян на початок Великого посту.

551813_319011001499120_784195661_n

746214360_n

532464_319011144832439_1258492138_n

«Сьогоднішню неділю ще називають Прощенною, — говорить настоятель. — І ми сьогодні просимо пробачення у всіх, кого образили. І самі прощаємо ближніх за всякі провини. Це світлий і добрий час. Добре провести його в колі ближніх. Та ще й з такими смачними наїдками».

12.00. Боярка. Свято-Покровський храм став осередком народних гулянь та веселощів. Щойно завершилася служба Божа, люди, помолившись під керівництвом настоятеля отця Миколая, приступили до святкової трапези, яку організували представники Юрія Цікаленка. Пані Тетяна майстерно смажить млинці, її помічники загортають в них смачну начинку. А дівчата з «Вишневого дзвону» ох і співають, аж танцювати хочеться.

14.00. Вишневе. Біля Свято-Вознесенського собору лунає дитячий сміх та весела музика. Тут також вирує Масляна, організована Юрієм Цікаленком та отцем Василієм Русінкою.

— Масляна — це свято, яке поєднує в собі давні народні традиції та глибокий духовний зміст, — коментує святкування благочинний Києво-Святошинського благочиння протоієрей Василій Русінка. — У нас в храмі стало доброю традицією пригощати людей в день віддання Масляної, тобто в її останній день. Тож я радію, що завдяки Юрію Цікаленку та місцевій владі ця добра благочестива традиція підтримується. А завдяки цьому люди можуть нагадати собі, з якого вони роду-племені. Адже в цих традиціях народ знаходить свої корені, відчуває їх душею і тілом. За церковним календарем Масляна завершує усі Різдвяні свята і приводить нас до Великого посту. А піст — це, в першу чергу, утримування від руйнівних та згубних звичок, думок, бажань, а також тілесне утримування від їжі тваринного походження. Але в першу чергу йдеться про очищення та звільнення душі від тягаря гріхів. Тож вступаючи у Великий піст ми засвідчуємо своє бажання позбавитися гріхів та стати на шлях очищення, який піднімає людину та наближає її до Бога. Ми в своїх молитвах, коли промовляємо «Отче наш», «говоримо: і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим». Але якщо ми не прощаємо ближніх, то не прощаємо і самі себе. А отже, молитва наша мертва.

Тож потрібно прагнути до духовної і тілесної гармонії. Людина створена за образом Божим, отже покликана творити добро. Тому і некомфортно людині, коли вона чинить зло. Православна Церква

Великим постом закликає людину зупинитися на шляху гріха і прагнути до високоморального життя за Божими законами. Тож нехай Господь дарує кожному з нас мужність знайти самого себе.

Дякую Юрію Володимировичу за це свято, яке об’єднує громаду. Дарує людям радість, невеличку часточку відчуття турботи про них, розуміння того, що ми одна Божа сім’я, що всі разом ми наближаємося до світлого Христового Воскресіння, до Пасхи Христової.

І нехай піст не буде тяжким, а приносить радість та полегшення. Щоб кожна людина стала легкою і літала від того, що у неї все добре,- зробив настанову отець Василій Русінка.

Серед дитячого та дорослого натовпу вирізняються стрункі постаті ліцеїстів у військовій формі. Це вихованці Київського НОК військового ліцею ім. Богуна під керівництвом офіцерів та настоятеля церкви Святого Миколая отця Валерія прибули до Вишневого на святкування Масляної.

— Вже стало традицією, що на Масляну наші ліцеїсти беруть участь в святкуваннях, організованих у Свято-Вознесенському соборі Вишневого. Ми привезли із собою спортінвентар: канат, гирі тощо. А також похідну кухню. Наші та місцеві юнаки сьогодні тут розважаються. Адже Масляна — це веселе народне свято, — говорить отець Валерій

Тим часом на сцені розгортаються змагання. Малечі роздають млинці. Переможцем у змаганнях стає той, хто за допомогою… зубів швидше зробить із млинця щось на кшталт сніжинки. Ох і смішно було спостерігати за юними учасниками конкурсу.

А ліцеїсти залюбки перетягували канат. Лунали зі сцени пісні у виконанні ансамблю «Преображення», народного хору «Вишневий дзвін» та інших артистів.

А млинців того дня вистачило на всіх. Ще й зосталося. Та крім смакоти залишилося відчуття справжнього доброго свята. Адже почалося все з бажання зробити добру справу — пригостити людей та привітати їх зі святом.

— Все вийшло так, як я й хотів, — говорить організатор Масляної – відомий благодійник Юрій Цікаленко. — Люди куштують млинці та усміхаються. Для мене Масляна — це свято радості. І я щасливий, що зміг поділитися цією радістю із земляками, що сьогодні в усьому районі лунали українські народні пісні і стояли накриті столи зі святковими наїдками.

 

3 березня 2012 року «Новий день» № 10