Розділив молитовну радість з жителями Коцюбинського

Своє храмове свято на день Успіння Пресвятої Богородиці, 28 серпня, відсвяткувало декілька релігійних громад Києво-Святошинського району та Приірпіння.

Свято-Успенський храм, що в селищі Коцюбинському, зустрічав парафіян теплим диханням свічок та піднесено-молитовним настроєм.

Приємною несподіванкою для численних парафіян того дня став візит благочинного Києво — Святошинського благочиння отця Василія Русінки, котрий очолив святкову Літургію у співслужінні з настоятелем парафії отцем Миколаєм Могильним та протодияконом Віктором Лозіцьким. На службу Божу до Коцюбинського завітав і благодійник Юрій Цікаленко з подарунком – храмовою іконою.

Untitled-8

— А я буквально вчора шкодував, що у нас немає великої ікони на честь свята. – Так прокоментував отриманий подарунок отець Миколай. – А вже сьогодні Господь відповів на нашу потребу.

— Мені дуже радісно та приємно було співслужити у цьому храмі, — під час звернення до громади промовив благочинний Василій Русінка, — насолоджуватися співом церковного хору. Особливо хотів подякувати отцю Миколаю за те, що він дає можливість у цій парафії реалізуватися кожній людині. Його місіонерський талант, яким Господь обдарував його, дозволяє йому спільно з архімандритом Іоасафом вести на радіо передачі «В просторі буття» та «Про головне», які дуже люблять слухачі. Приємно, що талант отця Миколая затребуваний. І безпосередньо тут, на парафії, отець займається з підростаючим поколінням, знаходиться постійному в русі. Ця людина є взірцем для наслідування: він твердо стоїть у вірі, випромінює світло духовне. І дає можливість діткам та молоді утвердитися на шляху духовного розвитку і впевнено рухатися життям, переповненим багатьма спокусами.

Отець Василій висловив переконання, що дітки, котрі виховуються у православному храмі, зовсім інші, ніж ті, котрі позбавлені змоги спілкуватися з духовно сильними та самостійними особистостями.

— Тому особлива вдячність отцю Миколаю за його ревне служіння Господу, за утримання храму Господнього у благоприємному, великодньому вигляді,

де завжди хочеться перебувати, молитися і залишатися тут якомога довше. Вам, дорогі брати і сестри, зичу доброго співробітництва з отцем Миколаєм. Щоб разом ви могли нести благу звістку суспільству. Як ми будемо поводити себе серед інших, так і будуть ставитися до ідеї, яку ми несемо людям.

Хочу звернути вашу увагу на те, що сьогодні серед нас перебуває наш друг і друг Церкви Христової, меценат Юрій Цікаленко. І подякувати, користуючись нагодою, Юрію Володимировичу за ту увагу, якою він обдаровує усі храми Київщини, — наголосив отець Василій. – Адже з нагоди храмового свята він не лише розділив разом із нами радість молитовного спілкування з Богом, але допоміг накрити святковий стіл для усіх парафіян. Щоб усі отримали можливість насолодитися не лише духовною, а й фізичною їжею.

Протоієрея Василь Русінка вражає, що: «Юрій Володимирович — людина великий друг Церкви християнської. Мабуть, немає такого православного храму, де не знали б імені Юрія Володимировича Цікаленка. Він щедро допомагає не лише церквам, а тим простим людям, котрі потребують допомоги і підтримки. Надає допомогу на лікування, на ремонти житла, на будівництво храмів. Він з сердечною теплотою відгукується на прохання своїх земляків».

 

14 вересня 2012 року «Правда України» №20