Із чого починаються дитячі майданчики

В той час, як у Вишневому відкривають спортмайданчики, у Петропавлівській Боршагівці з’являються майданчики дитячі. Такий подарунок до Дня селища петропавлівцям зробив депутат Київської обласної ради, відомий благодійник — Юрій Цікаленко.

Дитячі майданчики, як виявилось, починаються із недитячої роботи. Ми побачили сам процес монтування та встановлення гірки та гойдалки. Річ у тому, що ці об’єкти необхідно встановлювати з урахуванням правил безпеки. Згідно з нормативними документами, гойдалки, виконані із суцільного металу, можуть бути дуже небезпечними. Розгойдуючись, вони можуть боляче вдарити дитину. До речі, Україну сколихнула страшна звістка про те, як для п’ятирічної дівчинки такий удар став смертельним.

pp

pp1

pp2

Отож, Юрій Цікаленко поставив завдання перед спеціалістами — зробити каруселі максимально безпечними. Поручні та шаблі драбинки, якою малята підніматимуться на гірку, зроблені з м’яких, проте тривких матеріалів, тож діти не пораняться і не заб’ються. Ну, а гойдалки мають м’які сидіння та прикріплені на ціпках, а не металічних стержнях. Отож, гойдалку можна буде легко зупинити, а, якщо удару і не уникнути, то він буде значно м’якшим.

Не встигли робочі встановити гірку, як одразу з’явився експерт — чотирирічний Микита, котрий, гуляючи з дідусем, помітив новий майданчик. Хлоп’я радісно каталося з гірки, а це є найпевнішим показником якості. Оскільки у малюка не було слів від захвату, його дідусь Петро Петрович розповів нам про те, що дитячий майданчик тут просто необхідний, адже раніше тут не було жодного. Тож мешканці масиву такий подарунок, без сумніву, оцінять.

Цими вихідними Петропавлівська Борщагівка відзначатиме День народження селища. Юрій Цікаленко говорить, що до свята мешканці, а особливо найменші петропавлівці, отримають іще не один дитячий майданчик.

 

14 вересня 2012 року «Правда України»№20                                                     

 Марина МАНДЗЮК