У подарунок на храмове свято-новий іконостас

Прекрасний подарунок отримали парафіяни Свято-Успенського храму, що знаходиться в селі Таценки Обухівського району. Тут, за підтримки Юрія Цікаленка, напередодні храмового свята встановили новий іконостас. Як розповів настоятель храму отець Іоанн, його виготовлено з мармурового буту у грець кому стилі. І нині триває підготовка до подальшого розпису, який виконуватиме житель села та парафіянин храму за старовинною технологією.

Іконостас вже встановлено у нижньому храмі на честь Геор­гія Побідоносця. Тож, щоб поба­чити результат своїх зусиль та з нагоди свята, до Таценок завітав відомий меценат і благодій­ник — Юрій Цікаленко. Громада са­ме трапезувала. До речі, Юрій Володимирович, за традицією, що склалася впродовж кількох років, також долучився до організації святкового обіду для парафіян.

— Взагалі мені дуже хотілося облаштувати нижній храм у пе­черному стилі, — розповідає отець Іоанн, показуючи новий іконостас. — Але матушки переконували, що у темряві їм буде складно підтримувати у храмі чистоту. Тому ми знайшли ком­проміс – тут є достатньо світла і разом із тим відтворено унікальну атмосферу старовинного храму. І зокрема, завдяки ось такому незвичайному іконостасу, — під­креслив отець Іоанн.

Untitled-71

«Усе, що ви бачи­те тут, на 80 відсотків зроблено завдяки до­помозі Юрія Ціка­ленка»,- зазначає Іоанн Губиліт настоятель цього храму,- «Божий промисел від по­чатку керував будівництвом цього храму і Юрій Володимирович став добрим знаряддям у руках Божих. Ми, організовуючи в селі парафію, навіть на думці не мали, що тут буде двоярусний храм. Тож тепер у нас два храмові свя­та: 6 травня на честь Георгія Побі­доносця та 28 серпня на честь Ус­піння Пресвятої Богородиці. Юрій Володимирович не лише допомагає в будівництві та облаш­туванні храмів, він завжди поруч із нами на всі свята, і ми щиро вдячні йому за цю увагу».

І як говорить Серафим, архієпископ Яготинський, вікарій Київської митрополії, настоятель Свято-Пантелеймонівського собору жіночого монастиря в Феофанії м. Київ: «Юрій Цікаленко – це людина з великої літери. Він – справжній християнин, який робить дуже багато добрих справ і ці добрі справи ідуть за ним. Я хотів би, щоб у нашій країні було побільше таких людей, як він. Мені як людині, котра стояла біля витоків відродження цієї обителі на початку 90­х років, дуже по­ щастило знайти такого помічника як він. Жодними словами не мож­на передати глибину душі цього чоловіка та описати його здатність творити добро».

 

14 вересня 2012 року «Правда України» №20