Юрія Цікаленка обрано головою піклувальної ради МАН

Нещодавно депутат Київської обласної ради Юрій Цікаленко на запрошення адміністрації Київського обласного позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» зустрівся з його директором Оксаною Мережинською.

Оксана Григорівна познайомила гостя зі структурою та завданнями, які виконує навчальний заклад. І розповісти їй було про що.

Успішний розвиток будь-якої держави залежить від наявності висококваліфікованих кадрів, які становлять інтелектуальний і творчий потенціал країни. Тому проблема виявлення, навчання, розвитку і підтримки обдарованих дітей і молоді стає з кожним роком дедалі актуальнішою. Саме таке почесне, хоча дуже непросте завдання стоїть перед «Малою академією наук», яка знаходиться в Боярці та опікується талановитою та обдарованою молоддю з усієї столичної області.

Untitled-63

Як розповіла директор закладу, структура Академії досить розгалужена, до її складу входять 12 міських і 25 районних відділень. В 2011-2012 навчальному році їхньою роботою було охоплено майже 4,5 тисячі учнів. І щороку кількість дітей, які прагнуть займатися науковою діяльністю, тільки зростає.

Важливим чинником ефективної роботи наукових відділень МАН є залучення широкого кола дітей до участі в конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт (затверджений спеціальною постановою Кабінету міністрів України), рівний доступ до якісної освіти. З цією метою методисти наукових відділень здійснюють роботу, спрямовану на те, щоб обдаровані діти із сільської місцевості долучалися до навчання в Академії. До речі, в минулому навчальному році кількість учнів з сіл та селищ міського типу склала 39 відсотків від загальної кількості конкурсантів. Щороку розширюються і вікові межі учасників конкурсу-захисту, які цікавляться дослідницькою роботою і, до речі, демонструють досить високий рівень теоретичної підготовки й ерудиції, здатність логічно та доступно викладати свої розробки.

Разом із тим, будь-який розвиток, а особливо в галузі науки, потребує хорошої матеріальної бази та значної уваги з боку небайдужих людей. Саме тому у структурі МАН є Піклувальна рада.

— До співпраці з нами ми, зазвичай, намагаємося залучити людей, здатних підтримати талановиту молодь не лише на словах, а конкретною допомогою, — говорить Оксана Григорівна. — Тому особливо ретельно ставимося до пошуків меценатів та благодійників, згодних взяти на себе цю хоч і почесну, але не зовсім легку справу. І саме у вас, Юрію Володимировичу, ми бачимо риси такої людини. Тому пропонуємо вам очолити Піклувальну раду нашого навчального закладу. Пропозиція Оксани Мережинської хоч і виявилася досить несподіваною, але припала Юрію Цікаленку до душі. Тож він, звісно, прийняв її з вдячністю за таку високу довіру.

— Я завжди готовий допомагати талановитим дітям та творчій молоді, — наголосив Юрій Цікаленко, прощаючись з колективом працівників МАН. До речі, заклад того дня отримав від Юрія Цікаленка першу допомогу — він подарував йому багатофункціональний пристрій для покращення організації праці.

 

13 жовтня 2012 року «Правда України» №27