У сиріт з’явилися хрещені батьки

Нещодавно п’ятеро немовлят-сиріт — вихованців Київського обласного спеціалізованого будинку дитини, що в Боярці, отримали духовних батьків.

Це сталося під час хрещення діток, яке звершив настоятель Свято-Вознесенського собору міста Вишневе, благочинний Києво-Святошинського благочинного округу отець Василій Русінка. Хрещеними матусями стали сестри із сестринства милосердя при храмі — Адріана та Наталії, що в Києві. А хрещеним   батьком для усіх похресників став депутат Київської обласної ради та один з постійних піклувальників дитячого будинку — Юрій Цікаленко.

Untitled-33

Untitled-34

Хрещені мами Наталія, Наталія, Надія, Катерина та Ірина тримають на руках малят, позбавлених батьківського піклування. А поруч зі світлою усмішкою на обличчі стоїть Юрій Цікаленко. Людина, для якої діти — це найдорожчий скарб, подарований самим Господом. Отець Василій у співслужінні із священиками Валерієм Дьоміним та Сергієм Отрохом звершують усі необхідні маніпуляції. Свята водичка стікає по маленьким личкам, ручкам та ніжкам. На тендітні шийки одягають блискучі хрестики. Тепер ці невинні душі — охрещені. Багато з цих дітей, крім батьківського піклування, потребують ще й серйозного лікування, чим опікується прекрасний колектив фахівців-медиків дитячого будинку.

Як не дивно, діти під час хрещення не плачуть та не капризують. І хоча вони ще не скоро усвідомлять значення події, що відбулася цього дня, добре, що є люди, котрі це розуміють.

— Адже хрещені батьки несуть відповідальність перед самим Господом, — наголошує отець Василій. — Тож нехай ваше життя стане для цих діток добрим прикладом. Турбуйтеся про них та про їхнє духовне зростання, — робить настанову хрещеним батькам священик.

Традицію хрестити знедолених дітей започаткував кілька років тому назад Блаженійший Володимир, митрополит Київський та всієї України. І тепер місцеві священики опікуються духовним станом малят. Сестри милосердя старшеньких приводять до сповіді та причастя, маленьких — несуть на руках. Так Боже милосердя торкається дитячих душ та знаходить відображення у численних добрих справах багатьох благодійників, котрі постійно надають допомогу будинку дитини.

 

29 вересня 2012 «Правда України» №23