В Ірпені збудують нову недільну школу

Днями до храму Святої Живоносної Трійці, що в Ірпені, завітав депутат Київської обласної ради Юрій Цікаленко. Настоятель храму отець Памфіл саме служив Літургію, тож зустрів гостя клірик храму отець Віктор. За своїм звичаєм, Юрій Володимирович поцікавився, чи потребує парафія якоїсь допомоги. І отець Віктор озвучив проблему, що вже давно хвилює і служителів, і парафіян храму.

— Йдеться про будівництво недільної школи, — говорив отець Віктор. — Впродовж тривалого часу ми збирали кошти на виготовлення проекту будівлі. Це має бути школа, розрахована на 100 місць, з актовою та спортивно-гімнастичною залами, трапезною та приміщеннями для роботи гуртків загальною площею 2000 м кв. 1 нам не вистачає певної частини коштів для завершення цього проекту.

Юрій Цікаленко відгукнувся, як завжди, швидко та оперативно. Вже в понеділок, 24 вересня, отець Віктор повідомив радісну звістку, що вартість проекту оплачено в повному обсязі. І що в середині жовтня він буде завершений.

— Мені; дуже приємно розповідати про це, — не приховує радості отець Віктор. — І хочу наголосити на тому, що Юрій Цікаленко — перша людина, котра так оперативно відгукнулася на нашу проблему. Ми молитимемося за цього доброго та щедрого чоловіка, завдяки якому наші вихованці зможуть не лише отримати знання про Бога, а й зростатимуть в атмосфері щирої турботи і любові.

До речі, нині недільна школа працює в пристосованому приміщенні. Щонеділі там займається близько 60 дітей. За час її роботи з 1998 року випускниками недільної школи стали сотні юних ірпінчан.

— Ми будуємо цю школу з наміром у майбутньому відкрити на її базі загальноосвітню початкову школу. Там викладатиметься Закон Божий і діток змалечку будуть виховувати в руслі християнської моралі, — продовжує отець Віктор.

«У наш непростий час дуже важливо виховувати дітей правильно, — переконаний благодійник Юрій Цікаленко. — Адже саме ми, батьки, відповідаємо за те, якими виростуть наші діти. Тож я вже сьогодні не шкодую зусиль для того, щоб забезпечити наше майбутнє умовами для повноцінного духовного та фізичного розвитку».

I тут принагідне слід зазначити, що саме за підтримки Юрія Цікаленка вже розпочато реалізацію аналогічного проекту у Вишневому. Там, за безпосередньої підтримки Юрія Цікаленка, буде збудовано першу в Україні загальноосвітню спортивно-оздоровчу школу з православним спрямуванням, яку назвуть на честь Андрія Первозванного.

— Для мене участь у таких проектах — це пріоритетна справа, — коментує Юрій Цікаленко. — Тому я з великою радістю вирішив підтримати ідею будівництва в Ірпені недільної школи.

Нехай наші діти ростуть з вірою у Бога та любов’ю до Батьківщини, здорові та щасливі, — наголосив Юрій Цікаленко.

 

29 вересня 2012 «Правда України» №23