Подвійний день народження

21 вересня для подружжя Віктора і Наталії Єриненків стало подвійним святом — днем народження їхньої сім’ї та Днем села, яке вони відсвяткували разом з усією громадою Горенки.

Про те, що молода пара саме цього дня вирішила стати на весільний рушник, дізнався депутат Київської обласної ради, відомий благодійник Юрій Цікаленко. І вирішив привітати молодят з цією знаменною подією. Одразу після реєстрації шлюбу в Горенській сільській раді Віктор та Наталія прибули до храму Києво-Братської Ікони Божої Матері, що в рідному селі. Саме тут їх і «наздогнав» пам’ятний подарунок від Юрія Володимировича, вручений молодятам від його імені, настоятелем храму архімандритом Ахілою.

До речі, настоятель храму, користуючись нагодою, поділився великою радістю. Нещодавно блаженійший Володимир, митрополит Київський та всієї України підписав документи про створення в Горенці жіночої чернечої громади Всемилостивого Спаса.

— Цей монастир не створювався спеціально, — розповідає настоятель обох релігійних громад архімандрит Ахіла. — Знайшлися сестри з місцевих жителів, котрі побажали нести послух. Тож тепер у монастирі вже є дві сестри та чотири послушниці, які побажали присвятити своє життя служінню Богу. Взагалі, як чернець, я давно мріяв про те, щоб у цій місцині з’явився монастир. Адже Київ з усіх боків оточений монастирями, а з боку Горенки була прогалина. Тепер Господь виправив це.

Як розповів настоятель храму, у Горенці раніше не було церкви. Тепер тут діє кілька релігійних громад. Одна із них — Києво-Братської Ікони Божої Матері. Архімандрит сподівається, що невдовзі тут же буде збудовано великий храм Все-милостивого Спаса, який стане окрасою не лише Горенки, а й усієї Київщини. А жіночий монастир з Божою допомогою стане оплотом християнства у цих місцях.

Та повернемося до молодят. Вручаючи подарунок подружжю, настоятель Ахіла побажав молодим великого сімейного щастя, народити і виростити діток, діждати онуків і жити скільки дасть Бог в любові та злагоді.

 

29 вересня 2012 року «Правда України» №23