Гореничі відсвяткували День села

Різдво Пресвятої Богородиці — це одне з найшановніших богородичних свят в Україні. Тож не дивно, що так багато храмів створено на честь цього свята. Киево-Святошинський район — не виняток. 21 вересня храмувало кілька сіл: Гореничі, Дмитрівна, Горенка та інші.

Святковий ранок у Гореничах, як і скрізь, де є храми Божі, почався Літургією. У храмі Різдва Пресвятої Богородиці за рідні Гореничі та усіх земляків молився настоятель отець Анатолій у спів-служінні з отцями Андрієм з Бо-ярки, В’ячеславом з Білогородки та Володимиром з Луки.

Слова священицької проповіді про святе і праведне життя Матері Ісуса Христа торкали за душу. Як і щирі привітання зі святом на адресу усіх віруючих, котрі вирішили таке велике свято зустріти у храмі з церковною громадою. Як хороший душпастир серед привітальних слів отець Анатолій дає настанову усім присутнім, як слід жити, беручи за приклад праведних людей, якою була і Діва Марія.

— Священик не повинен намагатися догодити людям, — говорить отець Анатолій. — Інакше він буде противний Богу. Священик повинен, перш за все, служити Богу, виконуючи серед людей заповіді Божі. Адже не завжди ліки, які нам приписує лікар, — солодкі. Так, можливо, і мої слова не завжди приємні декому з людей. Але мене, як і всіх священиків, Бог покликав спасати людські душі. А спасіння неможливе без зусиль.

Саме про зусилля багатьох людей, котрі сприяли появі в Гореничах цього прекрасного храму, говорив того дня отець Анатолій. Серед них — керівник сільськогосподарського підприємства «Шевченківське» Микола Винник та сільський голова Андрій Гуленко.

Добрим словом згадали і присутнього в храмі благодійника депутата Київської обласної ради Юрія Цікаленка. Він, користуючись нагодою, вручив настоятелю храму прекрасну ікону та щиро привітав з храмовим святом усю громаду. А ввечері свято продовжилося вже за стінами храму. Кращим з кращих вручалися почесні відзнаки, дипломи, подяки та грамоти. Втім, серед багатьох подарунків був один, який особливо порадував працівників будинку культури. Юрій Цікаленко вручив директору будинку культури Аллі Курганській комп’ютер.

— Це так приємно та радісно, що нам зробили такий подарунок,—не приховує емоцій пані Алла.

—      Адже в такий час обходитися без нього дуже важко, навіть не знаю, як ми робили це? Тепер хоч буде на чому сценарії набирати, — усміхається Алла Курганська.

Тим часом під сценою вирувало людське море. Аніматори розважали малечу, а біля окремого намету з накритими столами розгорнулося святкове частування для громади. Про це, як і про святкову трапезу для парафіян храму, подбав саме Юрій Цікаленко. Адже так приємно у свято з’їсти шматочок смачного торта та пригоститися фруктами і солодощами.

 

29 вересня 2012 року «Правда України» №23