«Христос народився! Славімо Його!»

Дорогі брати й сестри! Насамперед, привітаймо одні одних із великою й  урочистою подією усього світу — народженням Бога,  радісно виспівуючи і промовляючи: «Христос народився! Славімо Його!»
Уже більше двох тисяч років Православна Церква живе, оновлюється Господом Богом і Спасителем нашим Іісусом Христом, засвідчуючи в історії людства вічні слова: «Іісус Христос учора і сьогодні і навіки Той же» (Євр. 13:8).

Гусинцы Рождество 2015

Із народженням Господа Бога Іісуса Христа з’являється новий імпульс соціального та духовного переображення світу. Боговтілення, життя, вчення, смерть та воскресіння Господа — це не лише частина історії: Іісус Христос живе і сьогодні, керуючи своєю Церквою та підтримуючи кожного християнина.

Крокуючи світлоносним шляхом віри у Бога громадська організація «Союз Православних Сил» намагається постійно словом та реальними справами нагадати нашим сучасникам про радість, світло, добро, любов та милосердя Бога. У темряві людського страждання, яка згущується навколо кожної людської долі, тільки лампада віри Христової здатна освітити морок та відчай, подарувати світлоносні обрії буття. Наша громада виявляє соціальну та духовну активність у напрямку духовного та соціального оновлення українського суспільства, шукає шляхи духовного єднання молоді, розбудовуючи партнерські відносини з Українською Православною Церквою та іншими громадськими об’єднаннями. Ми чудово розуміємо, що життя третього тисячоліття має бути ознаменоване соціальним партнерством християнства і суспільства, діалогом релігії та науки, розкриттям духовного потенціалу Православ’я.

Икона Рождества Христова. Сайт СПС.

Становлення, прагнення та інтереси молоді в житті Церкви та усього суспільства є показником успішності і розвитку нашої держави, а відтак і майбутнє світу залежить від реальних можливостей реалізації потенціалу дітей та юнацтва. Одним з головних шляхів реалізації соціальної місії «Союзу Православних Сил» є розвиток спорту та всебічна підтримка талановитої молоді. Забезпечення саморозвитку дітей та юнацтва, самовдосконалення особистості на засадах християнської моралі, здійснення життєвих цілей і планів молоді у спорті та суспільному житті — це основні засадничі принципи діяльності нашої організації у сфері виховання молодого покоління.

Святкуючи радісне свято Різдва Христового, варто усвідомити, що лише те суспільство, яке усім серцем, душею, розумом і волею прагне до Богоспілкування, виконує заповіді Божі, живе у дусі любові, взаємоповаги, порозуміння, соборності, єдності — має надію на майбутнє. За такими євангельськими законами, у мирі з Богом, власною совістю та ближніми завжди жили учні Христа, діти Божі — святі апостоли та святі Церкви Христової, які для нас назавжди залишатимуться прикладом справжнього повноцінного життя у Дусі Святому.

Спасительна звістка про народження  Христа є проповіддю Церкви  про народження нового образу мислення кожного християнина, це заклик до перебудови власного життя за заповідями Бога. Християнин, приймаючи хрещення у святій купелі, вмирає для гріха і народжується для святості, для святого життя  не лише тільки в стінах храму, чи монастиря, але й у родинному, професійному та суспільному бутті. Світла та радісна подія народження Богонемовляти Христа в далекому минулому людства — це нова та радісна сторінка життя кожної віруючої людини сьогодення.

Икона Рождества. СПС.

Уже тут і тепер народжений Христос керує владою своєї любові, прощення, милосердя, зцілення та оновлення. Спасіння, яке відкрилося нам у Різдві Христовому, стосується не тільки наших молитов у храмі, духовних роздумів над Святим Письмом, а й усіх процесів нашого земного буття. Бути християнином означає нести світло Євангелія і радість спілкування з Богом в родину, професійне середовище, робочий колектив, світ науки, спорту, мистецтва, журналістики, політики. Іншими словами освітлювати світлом християнської віри, мужності, мудрості та любові все життя людини, її прагнення, інтереси, минуле та майбутнє усього людства.

Лише світло Бога здатне знищити земну темряву ненависті, ворожнечі, які, на превеликий жаль, панують в нашому житті. Православна віра дарує нам не лише саму світлу надію зміни життя, а й саму силу перетворення — благодать Божу, яка перемагає зневіру та відчай, зміцнюючи серце людини оптимізмом, вірою, добром та любов’ю.

Христос своїм народженням руйнує пекло у наших душах, долає кризи, катастрофи нашого буття та приймає кожного з нас у Свої люблячі обійми, а у наших серцях постійно лунають дзвінкоголосі церковні пісні: «Нехай веселяться небеса, нехай радіє все на землі! Слава Богові на небі й на землі спокій, бо все це принесло нам пришестя Твоє, Спасе наш, слава Тобі!»

 

протоієрей Діонісій Мартишин,

координатор з питань церковної просвіти

громадського об’єднання «Союз Православних Сил»