«Христос Воскрес і все творіння радіє»

Світле Христове Воскресіння  — саме радісне й велике свято в житті православного християнина. Це  — Велика подія в історії всього людства, яка є   основним принципом розвитку та оновлення  Православної Церкви. Мова йде, в першу чергу, про розміщення релігійних пріоритетів. Первинним для християнина є людське буття у світлі Воскресіння Христова, Євангельського Одкровення й неземної радості про Воскреслого Господа Ісуса, вторинним залишаються строгі аскетичні вправи,  естетика, культурологічні аспекти.

Икона Воскресения

Сучасний християнин  — той, у якому «оселився» Воскреслий  Бог. І тому якщо в церковній практиці християнства немає радості воскресіння, постійного духовного відновлення прагнення до нескінченного пізнання,  досконалості в чеснотах Христа, творчого пориву духу, а є тільки відданість букві закону, уставу, правилам і заборонам — це помилковий шлях духовного буття християнина.

У світлі пасхальної радості мусимо постійно наголошувати на тому, що дріб’язковість, фанатизм і обрядовірство, які проникають у церковне парафіяльне буття, не тільки руйнують християнську любов, соборність, але й спотворюють основи християнського богослов’я й благовіствування.

Справжнє православне богослов’я — це проголошення  Христа Воскреслого, Котрий воскрешає і нас, дає нам силу любити, творити та протистояти ворожим силам зла. Людство творить нові цивілізації, віртуальні світи й планети, але зміст справжнього життя вислизає від нього. І саме християни, здолавши страх і обмеженість, мусять проповідувати світу зміст людського буття в єдності з Воскреслим Христом Спасителем.

Життя має сенс, воно безмірно радісне, тому що є Господь, Христос, Який переміг сили пекла та зруйнував царство сатани. Християни актуалізують перемогу Господа над сірістю, буденністю й мороком буття. Християнство продовжує свій духовний подвиг, бій за Царство Христове. Церква — це Христове воїнство, що бореться за вічні абсолютні цінності Євангелія, соціальну справедливість і Правду Божу.

Воскресение Христово

В руках християн — не щит та меч, а Живоносний Хрест, Євангеліє, Чаша Христова зі Святими Дарами,  у серці — богослов’я воскресіння та оновлення світу, а на вустах — слова: «Нехай Воскресне Бог, і розбіжаться вороги Його, і побіжать від лиця Його ненависники Його!» І полем бою є не тільки серце людини, але й соціальна платформа розвитку сучасного людства. Це, в першу чергу, сфера виховання, освіти, наукових досліджень, журналістика, політика та соціальне служіння, сповнене милосердя та милості Божої.

Воскресіння Христове нагадує нам про відновлення й воскресіння нашого життя, про квітучу весну всього людства. «Христос Воскрес!» — вічні слова-мед християнства, яке проголошується у безмежному просторі Всесвіту.

Пасха Христова — радісна проповідь християнства, ніби музика слави й прославлення, ніби яскраве тепле полум’я Єрусалимських свічок Живоносного Гробу Господнього, сонячне світло благодаті Божої, яке зігріває та просвіщає серця віруючих християн на землі. Амінь.